ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
17.08.2017r. 11:12

W czwartek 17 sierpnia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowana została decyzja wykonawcza Komisji Europejskiej ustanawiająca konkluzje dotyczące najlepszych dostępnych technik (BAT) w odniesieniu do dużych obiektów energetycznego spalania.

17.08.2017r. 06:43

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Szwajcaria i Unia Europejska są coraz bliżej powiązania swoich systemów handlu emisjami. Bruksela oraz Berno udzieliły formalnego poparcia dla takiego rozwiązania.
16.08.2017r. 05:58

Jak szacuje "Dziennik Gazeta Prawna", polska energetyka zmuszona będzie wydać w ciągu trzech lat blisko 10 mld zł na dostosowanie się do niższych emisji związków siarki i azotu oraz chloru i rtęci. Z uwagi na wiążące się z tym koszty, jak również ze względu na rekordowe zapotrzebowanie na moc, oraz fakt, że wyłączenie zbyt wielu bloków w zbliżonym czasie mogłoby zakłócić funkcjonowanie systemu elektroenergetycznego, branża będzie próbowała uciec przed nowymi przepisami,
11.08.2017r. 15:53

Komisja Europejska poinformowała w piątek, że zatwierdziła plany Czech dotyczące utworzenia sieci stacji do ładowania i tankowania niskoemisyjnych samochodów. Nasi sąsiedzi chcą przeznaczyć na to 44,5 mln euro z państwowej kasy.
11.08.2017r. 09:10

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w ramach współpracy między Ukrainą i Komisją Europejską, która ma zwiększyć bezpieczeństwo dostaw gazu, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji-Wspólnego Centrum Badawczego (DG-JRC) Komisji Europejskiej wraz z przedstawicielami Naftogazu, Ukrtransgazu oraz Ministerstwa Energetyki i Przemysłu Węgla przeprowadziły ocenę możliwych scenariuszy kryzysowych, dotyczących zakłóceń w dostawach gazu ziemnego na Ukrainę.
11.08.2017r. 06:22

Jak przypomina BiznesAlert.pl, Departament Stanu USA poinformował, że oficjalnie opuszcza porozumienie klimatyczne. Z uzyskanej przez Reuters instrukcji dla dyplomatów wynika, że mają oni w rozmowach z partnerami zagranicznymi omijać ten temat i promować wykorzystanie węglowodorów.
11.08.2017r. 05:29

Na temat budowy w Polce elektrowni jądrowej z prof. Jerzym Niewodniczańskim, byłym prezes Państwowej Agencji Atomistyki rozmawiała "Rzeczpospolita".
09.08.2017r. 06:50

Jak poinformował BiznesAlert.pl, rosyjskie media podają że Unia Europejska miała zaproponować Moskwie, aby konsultacje na temat tranzytu gazu przez Ukrainę rozpoczęły się w październiku tego roku. Informację miało przekazać rosyjskie ministerstwo energetyki. Zdaniem resortu stan infrastruktury przesyłowej na Ukrainie pogarsza się z roku na rok.
08.08.2017r. 22:10

Ambasador RP w Mińsku Konrad Pawlik został zaproszony do białoruskiego MSZ w związku z krytyczną wypowiedzią ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego o budowanej na Białorusi elektrowni atomowej, udzieloną rosyjskiej agencji RIA Nowosti.
07.08.2017r. 15:36

Komisja Europejska poinformowała w poniedziałek, że nie planuje wprowadzenia kontyngentów na samochody elektryczne dla sektora motoryzacyjnego, by w ten sposób przyspieszyć wycofywanie się z wykorzystywania silników spalinowych.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE