ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Eurogas lobbuje za wstrzymaniem procedury przyjęcia poprawek KE do dyrektywy gazowej
11.01.2018r. 05:51

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", Europejskie Stowarzyszenie Firm Gazowych Eurogas zaleca wstrzymanie rozpatrywania propozycji Komisji Europejskiej dotyczących dyrektywy gazowej która pojawiła się na początku listopada 2017 r.
Jak informuje gazeta, zdaniem Eurogasu najpierw wpływ propozycji KE powinien zostać "w pełni oceniony w czasie, w którym będzie możliwe wzięcie pod uwagę uczestników rynku".

Jak czytamy w dzienniku, zmiany dążą do objęcia regulacjami UE wszystkich gazociągów na terenie Unii prowadzących z lub do krajów trzecich, albowiem na chwilę obecną nie obejmują one odcinków podmorskich. Poprawki utrudniłyby realizację projektu Nord Stream 2, miałyby również wpływ na rurociągi biegnące do UE z Norwegii, Algierii, Libii, Tunezji, Maroka i Rosji.

Stowarzyszenie wymienia wśród zagrożeń które niosą poprawki KE "niekorzystne i nieprzyjemne skutki w wielu dziedzinach; ryzyko dla bezpieczeństwa gazowego Unii, dla inwestycji firm w infrastrukturę, dla handlowych i geopolitycznych stosunków Unii i krajów trzecich" - wskazuje "Rz".
Jak podaje gazeta, konsultacje społeczne dotyczące zaproponowanych zmian zakończą się pod koniec miesiąca, a europarlament zajmie się nimi 28 lutego.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE