ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

National Grid: rozwój elektromobilności grozi deficytem mocy w Wlk. Brytanii
14.07.2017r. 06:23

Jak podaje BiznesAlert.pl powołując się na "The Gardian", według brytyjskiego operatora National Grid istotny wzrost liczby samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii może spowodować, że do 2030 roku szczytowe zapotrzebowanie na moc przekroczy możliwości tamtejszego systemu elektroenergetycznego uzupełnionego nawet przez elektrownię Hinkley Point.
Do 2030 roku liczba elektrycznych samochodów osobowych oraz dostawczych w Wielkiej Brytanii ma osiągnąć 9 mln. Obecnie jest ich 90 tys. Ładowanie zbyt wielu baterii samochodowych miałoby wpływ na odwrócenie obserwowanej w ostatnich latach tendencji spadkowej w obszarze zapotrzebowania na energię. Ma to związek z działaniami podjętymi na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej.

Jeżeli samochody elektryczne nie będą ładowane w taki sposób, aby uniknąć szczytów i spadków w zapotrzebowaniu na moc, na przykład w godzinach między piątą a szóstą po południu, gdy ludzie wracają do domów, to wtedy szczyt zapotrzebowania na moc może być wyższy o 8 GW.
Przeniesienie pory ładowania na okres, gdy zapotrzebowanie na energię jest niższe, mogłoby zmniejszyć dodatkowy szczyt zapotrzebowania na moc do 3,5 GW. To mniej niż w poprzednim scenariuszu, ale nadal jest to wielkość zbliżona do mocy jaką zapewni Hinkley Point C (3,2 GW) - czytamy w BiznesAlert.pl.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Miki 15.07.2017r. 00:30
9 mln samochodów * 40kW (szybkie ładowanie) = 360 GW = 4,5 razy więcej niż maksymalne historyczne zapotrzebowanie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ekonomista 15.07.2017r. 14:46
Jeżeli ktoś zakładał, że samochody elektryczne będą ładowane tylko poza szczytem, to mocno mylił się. Będą ładowane w... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE